بلاگ

بلاگ

اصول چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مدرن شلوغ

تقریبا همه ی ما بیشتر وقتی که در منزل خود هستیم را در آشپزخانه می گذرانیم، زیرا آشپزخانه یک مکان مرکزی برای جمع شدن افراد خانواده است. از همین رو چیدمان دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی در آرامش و آسایش روزانه ی ما دارد. امروزه اکثر افراد ترجیح می دهند که در آشپزخانه ی خود، چیدمانی […]

تقریبا همه ی ما بیشتر وقتی که در منزل خود هستیم را در آشپزخانه می گذرانیم، زیرا آشپزخانه یک مکان مرکزی برای جمع شدن افراد خانواده است. از همین رو چیدمان دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی در آرامش و آسایش روزانه ی ما دارد.

امروزه اکثر افراد ترجیح می دهند که در آشپزخانه ی خود، چیدمانی ساده و مینیمال داشته باشند؛ با این حال برخی از افراد تمایلی به سادگی ندارند و ترجیح می دهند که دکوراسیونی شلوغ و در عین حال مدرن داشته باشند.

این نوع دکوراسیون که از گذشته هم مورد استقبال افراد زیادی بوده، با وجود گرایش مد به سادگی، همچنان طرفداران خاص خود را حفظ کرده و تنها در مواردی با تغییراتی در سبک وسایل آشپزخانه مواجه بوده است.

برای کسانی که به دکوراسیون مدرن شلوغ گرایش دارند، دیدن چندین وسیله ی تزئینی و کاربردی در کنار هم و روبرویی مداوم با جشنواره های رنگی، بسیار لذت بخش و جذاب است.

پس اگر شما جزو طرفداران و یا حتی مخالفین این سبک هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با نوع چیدمان دکوراسیون مدرن شلوغ زیبا و کاربردی آشنا می کنیم.

شلوغی یا بی نظمی؟

شلوغ بودن همیشه به معنای بی نظمی نیست؛ در دکوراسیون هایی که با سبک مدرن شلوغ چیده می شوند همه چیز در جای خود قرار دارد و هیچ وسیله ای بی هدف نیست. به این ترتیب با حذف وسایل قدیمی ناکارآمد، آشپزخانه ای جذاب تر و زیبا تر داشته باشید.

دقت کنید که این نوع دکوراسیون ممکن است به مرور زمان کمی خسته کننده شود، بنابراین با رعایت نظم بیشتر می توانید تا حد زیادی از به وجود آمدن خستگی ناشی از شلوغی اطرافتان جلوگیری کنید.

چطور دکوراسیون مدرن شلوغ داشته باشیم؟

نکته ی جالب و قابل توجهی که درباره دکوراسیون مدرن شلوغ وجود دارد اینست که شما به کابینت های زیادی نیاز ندارید، چرا که قرار است بیشتر وسایل خود را در جایی در معرض دید قرار دهید.

سبک چیدمان مدرن شلوغ یکی از بهترین سبک ها برای کسانیست که آشپزخانه ای با کابینت های کم، یا بدون کابینت دارند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانید وسایلتان را به شیوه ای منظم و جذاب، بیرون از کابینت ها قرار دهید. البته دقت کنید این که دکوراسیون شما تا چه اندازه ای شلوغ باشد، تنها به سلیقه ی شما بستگی دارد.

نکاتی که در ادامه می خوانید، پیشنهاداتی است که با کمک آن می توانید دکوراسیون خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

1. کابینت های رنگی

کابینت ها دید زیادی را در آشپزخانه از آنِ خود می کنند و به نوعی تعیین کننده ی سبک دکوراسیون آشپزخانه هستند. معمولا کابینت های تک رنگ و روشن، برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون ساده انتخاب می شوند، در حالی که بهترین انتخاب برای دکوراسیون شلوغ، کابینت های رنگی هستند.

رنگ ها به تنهایی باعث شلوغ شدن دکوراسیون شما می شوند، پس با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنید که ترجیح می دهید کابینت های شما از رنگ های تیره، روشن و یا ترکیبی از هر دوی این ها باشند.

دستگیره های کابینت را نیز از بین دستگیره های شلوغ و پر کار انتخاب کنید تا جذابیت دکوراسیون شما را دو چندان کنند. از صفحه ی دستگیره کابینتی کمک بگیرید تا دستگیره ی مورد نظر خود را پیدا کنید.

2. کابینت های شیشه ای

از آن جایی که ظروف گران قیمت را نمی توانید بدون هیچ محافظی بر روی میز های کابینت قرار دهید، از نصب کابینت های با درب شیشه ای غافل نشوید. کابینت های شیشه ای با نمایش ظروف تزیینی و گران قیمت و حتی ظروف غذا خوری، شلوغ تر کردن دکوراسیون را برای ما ساده تر می کنند.

3. فرش با طرح شلوغ

تفاوتی نمی کند که در آشپزخانه ی خود از فرش استفاده می کنید، یا قالی و گلیم و … از مدل هایی استفاده کنید که طرح های ریز و درشت درهمی دارند.

4. پرده های چین دار

پره های چند لایه با طرح و رنگ شلوغ و پر ر رنگ به تکمیل دکوراسیون شما کمک می کنند. همچنین پرده های چین دار یا لووردراپه شلوغ تر از پرده های پیلی خورده هستند و جذابیت بیشتری به دکوراسیون شما می دهند.

5. چیدن ظروف بر روی میز های کانتر

بیشتر ظروف خود (مخصوصا ظروف دم دستی) را به روی میز های کابینت و در دیدرس منتقل کنید. البته اینجا دقیقا همان جایی است که می گوییم شلوغی با بی نظمی متفاوت است. قطعا چیدن ظروف به صورت دسته ای بر روی میز ها، چندان جالب توجه نخواهد بود.

پس تجهیزات مناسبی پیدا کنید که ظروف خود را به شیوه ای زیبا و مدرن بر روی میز ها بچینید. شلف های دیواری، آویز ها و … همگی تجهیزات مناسبی هستند که ظروف و قابلمه های شما را در خود جای می دهند و دکور مدرن شلوغ شما را زیبا تر می کنند.

6. قرار دادن شیشه ادویه و حبوبات بیرون از کابینت

برای قرار دادن شیشه های ادویه و حبوبات نیز مانند ظروف، تجهیزات مدرنی را پیدا کنید که همگی آن ها در نزدیکی اجاق گاز شما قرار بگیرند.

7. تجهیزات اطراف سینک

یک جا مایعی و یک جا اسکاچی زیبا بر روی سینک، باعث می شود تا صفحه ی سینک شما از سادگی در آید. همچنین قرار دادن یک آبچکان مدرن در کنار سینک، نه تنها به اکسسوری های زیبای موجود بر روی میز ها اضافه می کند بلکه فضایی را فراهم می کند تا ظروف بیشتری را در معرض دید قرار دهید. سعی کنید این ظروف را به شیوه ای منظم بر روی آبچکان بچینید تا به شلوغ تر شدن دکوراسیون شما کمک کنند.

8. اکسسوری های تزیینی

سعی کنید هیچ یک از دیوار ها را خالی نگذارید و با کمک قاب های مناسب آشپزخانه، آن ها را شلوغ تر و زیبا تر کنید.

روی میز های کانتر کابینت و پیشخوان نیز تعداد نسبتا زیادی گلدان، مجسمه و … قرار دهید تا مطمین شوید که به قدر کافی جلب توجه می کنند. سعی کنید تنها فضای کمی را برای آماده سازی و پخت غذا خالی بگذارید.

پریز های کابینتی از اکسسوری های جذاب و کاربردی روی میز های کابینت هستند که باعث حل مشکل کمبود پریز برق نیز می شوند. این پریز ها دارای سوکت های برق، خروجی های یو اس بی و تلفن، میکروفون، شارژر وایرلس و … هستند و در دو نوع توکار و رومیزی تولید شده اند. انواع این پریز ها را در صفحه ی پریز توکار کابینت مشاهده کنید و با ویژگی های خاص هر پریز آشنا شوید.

9. نورپردازی وظیفه ای

با ایجاد نورپردازی وظیفه ای، بر روی وسایل تزیینی خود نور ویژه ای را بتابانید تا بیشتر در معرض دید باشند. همچنین از این روشنایی برای مناطق کار خود نیز استفاده کنید.

به طور کلی نورپردازی، عامل مناسبی برای جلب توجه در آشپزخانه ی شما خواهد بود. از تجهیزات مدرن نورپردازی مانند ال ای دی های خطی و سنسور های خودکار استفاده کنید تا جذابیت آشپزخانه ی خود را چند برابر کنید.

10. وسایل اضافی را به داخل کابینت ها ببرید!

برخی از وسایل مانند ظروف غذا خوری مهمان، سفره، دستمال آشپزخانه، دارو و … جایی در ظاهر آشپزخانه ندارند و بهتر است به داخل کابینت ها منتقل شوند.

اگر آشپزخانه ی شما بزرگ است و کابینت های زیادی دارید، چیدن این لوازم در کابینت ها کار ساده ایست؛ اما اگر آشپزخانه ی شما کابینت های کمی دارد، بهتر است از سبد های سوپری برای بهینه سازی فضای کم کابینت استفاده کنید. انواع سوپری کابینت با ایجاد طبقه بندی مفید و دسترسی ساده به وسایل، تمام کمبود فضای کافی در کابینت های شما را جبران خواهد کرد.

سطل زباله ها نیز از وسایل دیگری هستند که بهتر است در معرض دید قرار نگیرند، چرا که صحنه ی زیبایی را ایجاد نمی کنند. با انتقال سطل ها به داخل کابینت، از بی نظمی و آشفتگی دکوراسیون شلوغ مدرن خود جلوگیری کنید. سطل های ریلی بهترین گزینه برای قرار دادن در کابینت ها هستند. به این ترتیب سطل زباله ریلی خود را در کابینت نصب کنید تا از مزایای ویژه ی این نوع سطل ها (از جمله دسترسی ساده، شستشو آسان، تفکیک زباله ها و …) برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحویل اکسپرس

بازگشت 7 روزه

اصالت کالا

پرداخت در محل

پشتیبانی 24 ساعته

گروه تولیدی آوات با ده سال تجربه در تولید اکسسوری و تجهیزات آشپزخانه و با توان مهندسی و کارشناسی بالا ، بهره مندی از دانش و همت متخصصان و دستگاه های پیشرفته ، توانسته سبد محصولی متنوعی و مطابق با سلایق خانواده های ایرانی تولید و عرضه نماید.

نماد اعتماد

این نماد فاقد اعتبار می باشد

و صرفا جنبه نمایشی دارد


طراحی شده توسط سایت ساز سی فایو

سایدبار